Úvod Neprehliadnite

Neprehliadnite

Stiahnite si Krátku príručku o energii

Vážení riaditelia a učitelia!Dávame Vám do pozornosti jedinečnú pomôcku - Krátku príručku o energii, ktorá Vám poradí pri príprave súťažných príspevkov a kampaní do Súťaže a osvieži Vaše vyučovacie hodiny!Príručka obsahuje informácie o tom, čo je to energia, aké má formy, z akých zdrojov pochádza a ako sa spracováva, kým sa dost...
 

Pozrite si videozáznam z Vedeckej šou Tajomstvo energie

Pozrite si videozáznam z Vedeckej šou Tajomstvo energieAk ste nestihli ani jednu zo štyroch Vedeckých šou alebo si ju chcete opäť užiť, tu nájdete jej videozáznam. Vedeckú šou Tajomstvo energie pútavou formou popularizuje vedu medzi žiakmi základných škôl. Atraktívnym programom Vedeckej šou, obľúbeným medzi žiakmi českých základných a stredných škôl, sprevádza britský vedec Michael Londesborough...
 

Energia v škole

Viete ako efektívne šetriť pri osvetlení? Ako znížiť náklady na vykurovanie a znižovať ekologickú stopu? Aké environmentálne zmeny možno spraviť v PC učebni a mnohé iné? Praktické rady a tipy nájdete v atraktívnom prevedení v sekcii Energia v škole. Rovnako ich môžete použiť aj v rámci praktických cvičení.

Ďalšie informácie

Odborné vyučovanie

Hľadáte zaujímavé aktivity na svoje vyučovanie? Animácie o rôznych energetických zariadeniach a princípoch ich fungovania? V sekcii Odborné vyučovanie sú pre vás pripravené kapitoly o energii, jej výrobe a spotrebe, moderných technológiách, poradenstve ako aj základoch energetického zhodnocovania budov.

Ďalšie informácie

Odborný výcvik

Odborný výcvik je kľúčovým pilierom odborného vzdelávania. Žiak má využívať získané teoretické vedomosti zo všetkých odborných predmetov a nadobudnúť praktické zručnosti pre výkon remesla. V tejto sekcii nájdete Praktické cvičenia na prácu v dielňach s technickými zariadeniami, strojmi a prístrojmi.


Ďalšie informácie