Úvod Neprehliadnite Stiahnite si Krátku príručku o energii

Stiahnite si Krátku príručku o energii

Vážení riaditelia a učitelia!

Dávame Vám do pozornosti jedinečnú pomôcku - Krátku príručku o energii, ktorá Vám poradí pri príprave súťažných príspevkov a kampaní do Súťaže a osvieži Vaše vyučovacie hodiny!

Príručka obsahuje informácie o tom, čo je to energia, aké má formy, z akých zdrojov pochádza a ako sa spracováva, kým sa dostane až do domácností, škôl, administratívnych budov či áut vo Vašom meste. Dozviete sa tiež, kde v škole a v domácnosti spotrebúvame najviac energie a ako ju pomocou šikovných trikov usporiť. Príručka je doplnená o pútavé a názorné obrázky a zaujímavosti.

Toto všetko môžete využiť vo Vašom vyučovaní, v hrách a kvízoch pre žiakov, ale aj ako zdroj informácií a inšpirácie pri príprave súťažných príspevkov v súťaži "Energia v našom meste".

Príručka je voľne stiahnuteľná na platforme (na stránke platformy v sekcii Súťaže/Súťaž Energia v našom meste/Materiály na stiahnutie).

 

Energia v škole

Viete ako efektívne šetriť pri osvetlení? Ako znížiť náklady na vykurovanie a znižovať ekologickú stopu? Aké environmentálne zmeny možno spraviť v PC učebni a mnohé iné? Praktické rady a tipy nájdete v atraktívnom prevedení v sekcii Energia v škole. Rovnako ich môžete použiť aj v rámci praktických cvičení.

Ďalšie informácie

Odborné vyučovanie

Hľadáte zaujímavé aktivity na svoje vyučovanie? Animácie o rôznych energetických zariadeniach a princípoch ich fungovania? V sekcii Odborné vyučovanie sú pre vás pripravené kapitoly o energii, jej výrobe a spotrebe, moderných technológiách, poradenstve ako aj základoch energetického zhodnocovania budov.

Ďalšie informácie

Odborný výcvik

Odborný výcvik je kľúčovým pilierom odborného vzdelávania. Žiak má využívať získané teoretické vedomosti zo všetkých odborných predmetov a nadobudnúť praktické zručnosti pre výkon remesla. V tejto sekcii nájdete Praktické cvičenia na prácu v dielňach s technickými zariadeniami, strojmi a prístrojmi.


Ďalšie informácie