Úvod O vedeckej šou

O vedeckej šou

Vedeckú šou Tajomstvo energie na Slovensko prináša nezisková organizácia EKOFOND plus spolu s organizáciou ADETO. Šou pútavou formou popularizuje vedu medzi žiakmi základných škôl. Atraktívnym programom vedeckej šou, obľúbeným medzi žiakmi českých základných a stredných škôl, sprevádza britský vedec Michael Londesborough, známy z relácie Českej televízie Port, ktorý svoje pútavé rozprávanie v plynulej češtine dopĺňa názornými ukážkami plnými efektných explózií a nevšedných fyzikálnych javov.


Vedecká šou sa prvýkrát uskutočnila 20. júna 2012 vďaka finančnej podpore SPP, a.s. v Bratislave. Záznam z nej si môžete pozrieť TU.


Reportáže z realizovaných vedeckých šou:

Michael Londesborough a jeho energetický koktejl (Týden vedy a techniky 2010)

Michael Londesborough a tajemství energie (ČT2)

Fotogalériu k Vedeckej šou nájdete TU.


 

Energia v škole

Viete ako efektívne šetriť pri osvetlení? Ako znížiť náklady na vykurovanie a znižovať ekologickú stopu? Aké environmentálne zmeny možno spraviť v PC učebni a mnohé iné? Praktické rady a tipy nájdete v atraktívnom prevedení v sekcii Energia v škole. Rovnako ich môžete použiť aj v rámci praktických cvičení.

Ďalšie informácie

Odborné vyučovanie

Hľadáte zaujímavé aktivity na svoje vyučovanie? Animácie o rôznych energetických zariadeniach a princípoch ich fungovania? V sekcii Odborné vyučovanie sú pre vás pripravené kapitoly o energii, jej výrobe a spotrebe, moderných technológiách, poradenstve ako aj základoch energetického zhodnocovania budov.

Ďalšie informácie

Odborný výcvik

Odborný výcvik je kľúčovým pilierom odborného vzdelávania. Žiak má využívať získané teoretické vedomosti zo všetkých odborných predmetov a nadobudnúť praktické zručnosti pre výkon remesla. V tejto sekcii nájdete Praktické cvičenia na prácu v dielňach s technickými zariadeniami, strojmi a prístrojmi.


Ďalšie informácie